Na platformie e-learningowej Akademia GUNB opublikowaliśmy 34 szkolenie. Zostało ono przygotowane przez ekspertów Departamentu Wyrobów Budowlanych GUNB. Kurs wyjaśnia, jakiego rodzaju dane o wyrobie budowlanym są niezbędne, aby można było go zastosować w obiekcie budowlanym.
Szkolenie pokazuje również, które informacje, z punktu widzenia przepisów prawa, nie są objęte obowiązkiem przekazywania do osób stosujących wyrób i nadzorujących proces budowlany.
Szkolenie przedstawia ponadto zakres obowiązków, które spoczywają na producentach i sprzedawcach wyrobów budowlanych. To oni mają zapewnić, aby wyrób był opatrzony konkretnymi informacjami.
Dzięki temu nabywcy wyrobu mogą łatwo odnaleźć dane o m.in.:
- producencie,
- właściwościach wyrobu,
- zastosowanym rodzaju oceny.
Czego dowiesz się z kursu
Nie wszystkie informacje o wyrobie podlegają obowiązkom informacyjnym. Dlatego w szkoleniu wyjaśniamy, jakich dokumentów producent nie ma obowiązku przekazywać nabywcom wyrobu. W takim przypadku ich uzyskanie uzależnione jest wyłącznie od umów zawartych pomiędzy stronami.
Ponadto szkolenie odpowiada na następujące pytania:
- jakie informacje towarzyszą oznakowaniu wyrobu budowlanego,
- co zawierają deklaracje właściwości użytkowych i w jaki sposób są udostępniane konsumentom,
- kiedy można zastosować wyrób budowlany,
- jak rozpoznać, że wyroby budowlane zostały wprowadzone do obrotu w sposób legalny.
Dla kogo jest to szkolenie
- projektantów,
- kierowników budowy,
- inspektorów nadzoru inwestorskiego,
Akademia GUNB
Akademia GUNB to platforma szkoleniowa przygotowana przez ekspertów Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. To nowoczesne, centrum edukacyjne. Dzięki niemu GUNB może wspierać, poprzez edukację, uczestników procesu budowlanego, urzędników pracujących w organach nadzoru budowlanego i administracji architektoniczno-budowlanej (AAB) oraz obywateli.
Z Akademii GUNB mogą korzystać wszystkie osoby z branży budowlanej i zainteresowani tematami z zakresu budownictwa oraz wyrobów budowlanych.
Na platformie można znaleźć już 34 szkolenia. Dotyczą one m.in. usług cyfrowych wdrażanych przez GUNB (EDB, c-KOB, eBudownictwo, e-CRUB), podpisu elektronicznego i procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę.
Baza szkoleń jest stale rozwijana – systematycznie pojawiają się nowe szkolenia.
Akademia GUNB to:
- Bezpłatne szkolenia dla wszystkich;
- Programy szkoleń przygotowane przez specjalistów;
- Ekspercka wiedza dostępna 24/7;
- Certyfikaty;
- Nowoczesna i różnorodna formuła szkoleniowa;
- Rosnące zainteresowanie i pozytywne opinie kursantów.
Zobacz szkolenia Akademii GUNB: akademia.gunb.gov.pl